Як якісно оновити стратегію медіапланування

Главная » Маркетинг, Статті » Як якісно оновити стратегію медіапланування

З розвитком маркетингу виникають нові методи, відкриваються нові канали, а конкуренція за увагу споживачів стає дедалі гострішою. Ваші ініціативи в галузі платної реклами повинні адаптуватися до викликів ринку, що змінюється. Найважливіший інструмент, який необхідно мати під рукою, – це готовність до ітерацій у рамках стратегії медіапланування.

При виникненні проблем перегляд медіаплану та раніше реалізованих тактик внесе ясність та направить ваші зусилля на вивчення всіх можливих способів досягнення цільової аудиторії.

Ось кілька способів вирішення деяких із основних проблем, з якими стикаються медіапланери у процесі реалізації та вдосконалення своїх стратегій.  

Переоцінка маркетингових досліджень та сегментації ринку

1. Переоцініть свої маркетингові дослідження та сегментацію ринку

Швидше за все, ви розпочали процес медіапланування з ретельного дослідження ринку, щоб визначити, хто ваш ідеальний клієнт та що він хоче бачити від вашого бренду. Однак ваше початкове дослідження ринку – це лише гіпотеза. Іноді фахівці медіапланування виявляють, що вони не звертаються до потрібної аудиторії, або що вони вибрали надто загальну аудиторію.

Ефективна сегментація має вирішальне значення для оптимізації ефективності ваших кампаній. Розбивши свою аудиторію на конкретніші групи, ви зможете чітко побачити, хто реагує на ваші поточні повідомлення, а хто ні. Це дозволить вам або скоригувати свої повідомлення, або направити більше зусиль на сегменти, які краще реагують. 

2. Порятунок ROAS, що знижується, і захист обсягу робіт проекту

Наявність бюджету і постановка конкретних цілей – ось ті орієнтири, які ви можете використовувати для визначення масштабу ваших ініціатив. Ваш бюджет повинен передбачати можливість тестування та експериментів з аудиторіями, каналами, повідомленнями та креативом. Послідовний вимір успіху кожного експерименту в порівнянні з вашим бюджетом допоможе вам визначити, які стратегії забезпечують рентабельність інвестицій та повернення рекламних витрат (ROAS).

Ви знаєте, що хочете збільшити кількість лідів, конверсій та доходів, але ваш медіаплан повинен охоплювати тактичні деталі, що призведуть до цих результатів. Створення конкретних цілей кампанії на основі вашого бюджету (наприклад, досягнення тисячі скачувань лід-магніту або продаж заходу в перші два тижні) закладає міцну основу для ефективних експериментів.

Поверніться до своїх цілей та бюджету протягом усієї кампанії, щоб переконатися, що ви зосереджені на вирішенні найбільш пріоритетних проблем, які вплинуть на ROAS. Якщо ваш ROAS починає плато, ви можете подивитися на змінні, які ви тестуєте (наприклад, YouTube працює краще, ніж Pinterest для аудиторії А?), та розширити обсяг роботи, виходячи з того, що потрібно змінити, щоб досягти цілей, які ви поставили на самому початку.

Захист обсягу робіт проекту

Важливо не переміщувати цілі в міру просування кампанії. Узгодження та доведення до відома команди та керівництва конкретних цілей допоможе вам уникнути “сповзання” у процесі медіапланування та закупівель. Замість того, щоб розширювати чи змінювати початкові цілі, зберігаючи свої ініціативи компактними та стриманими, ви зможете швидше проводити ітерації та тестувати нові стратегії. 

3. Максимально оптимізуйте внутрішні процеси

ROI вашої кампанії залежить не тільки від того, наскільки успішною є ваша реклама, але й від того, наскільки ефективно ви і ваша команда можете реалізувати свою стратегію. Неефективні процеси викликають розчарування та шкодять вашому прибутку.

Перегляньте свої процеси. Перевірте, чи правильно ви збудували робочі процеси і чи максимально використовуєте вибрані вами технологічні інструменти. Такі ресурси як шаблон платних медіа від HubSpot або шаблони медіапланування від Asana, які інтегруються з вашим програмним забезпеченням для управління проектами, допоможуть вам повернутися до основ, коли ви хочете максимально ефективно використовувати час та зусилля вашої команди.

Програмне забезпечення для медіапланування централізує ваші зусилля з медіапланування та закупівель та поєднує дані з усіх ваших каналів, щоб ви могли отримати чітке уявлення про те, що працює. Правильно підібране програмне забезпечення полегшує публікацію контенту та забезпечує розуміння аудиторії, тому ви витрачаєте менше часу на організацію цих аспектів медіаплану.

Якщо ви зіставите час, який ви витратите на розробку нових внутрішніх процесів, з вашою метою і виявите, що у вашої команди не вистачає ресурсів для створення та реалізації медіаплану, ви також можете передати цей процес агентству, яке має фахівці для вирішення таких нішевих завдань як програмна закупівля реклами або переговори про спонсорство. Major Tom може підтримати ваші цілі за допомогою стратегії та оптимізувати процес медіапланування за допомогою послуг медіапланування, стратегії соціальних мереж та контент-маркетингу. 

4. Оптимізуйте канали та контент для кожного етапу воронки

Якщо ви вже проробили роботу з сегментування аудиторії, що знаходиться у верхній частині воронки, добре б подивитися на сегменти на кожному етапі рекламної воронки.

Різні канали та тактики застосовні до різних етапів воронки, так само як і контент. Наприклад, реклама в LinkedIn, що пропонує електронну книгу з формою для створення лідів, може чудово підійти для виношування поточних лідів, які вже знають про ваші продукти або послуги, але хочуть відчути цінність вашого бренду перед покупкою.

Можливо, ви захочете повернутися до створення деяких цілей, специфічних для шляху клієнта, таких як:

 • підвищення обізнаності за рахунок залучення за допомогою контенту у верхній частині тунелю

 • навчання потенційних клієнтів перевагам вашого продукту за допомогою таких ресурсів, як вебінари або демонстраційні відеоролики

 • перетворення певного відсотка існуючих лідів у клієнтів, що платять

На основі проведеного дослідження ринку та розробки персони покупця у вас буде уявлення про те, які канали найкраще підходять для залучення клієнтів. Ви також знатимете, який контент і повідомлення, швидше за все, залучать їх. Вивчення даних про кампанії та клієнтів допоможе вам зрозуміти, чого саме хочуть від вашого бренду ті, хто знаходиться у верхній частині тунелю, і як ви просуватимете їх до продажу. 

5. Слідкуйте за своїм успіхом і використовуйте дані повною мірою

Видимість ефективності – це ключ до розуміння того, що працює, щоб не витрачати час та гроші на стратегії, які не дають результату. Однак якщо ви виявите, що намагаєтеся потрапити в ціль, що рухається, в міру ітерації процесу і тактики кампанії, можливо, вам потрібно створити більш чітке уявлення про те, як виглядає успіх, за допомогою твердих цифр і певних результатів.

Поверніться до своїх цілей та переконайтеся, що до кожної з них прив’язані метрики та ключові показники ефективності (KPI). Наприклад, якщо ваша мета – оптимізувати процес створення та ітерації контенту у вашій команді за допомогою більш ефективних робочих процесів управління проектами, ви захочете відстежити, як швидко ваша ініціатива проходить шлях від ідеї до створення та публікації у вашій команді – у днях чи тижнях.

Відстеження успіху та використання даних

Проведіть A/B-тести, щоб визначити, чи досягають повідомлення та контент потрібної аудиторії та чи надають вони бажаний ефект. Використовуйте дані, що надходять, щоб визначити, які канали працюють найкраще, і по ходу справи вносити зміни у формати реклами та повідомлення.

Оцінюйте успіх процесу медіапланування відповідно до ваших головних цілей – збільшення кількості потенційних клієнтів, підвищення конверсії та зростання доходів. За допомогою програмного забезпечення медіапланування ви можете стежити за KPI, які ви прив’язали до рекламних кампаній. Такі функції, як відстеження конверсій в автономному режимі, допоможуть вам глибше проаналізувати результати ваших кампаній.

Ваші платні рекламні кампанії – це багате джерело даних про клієнтів, безцінний ресурс для подальшого вдосконалення реклами. У 2020 році 32% маркетологів повідомили, що дослідження ринку та конкурентне середовище є найважливішими факторами, що підтримують їх маркетингову стратегію, а ще 32% назвали маркетингову аналітику другим за важливістю фактором. Вивчення досвіду минулих кампаній – найкращий спосіб випередити майбутнє. 

Постійно вдосконалюйте процес медіапланування

Успішний медіаплан сприяє досягненню значущих бізнес-результатів і допомагає вам і вашій команді слідувати наміченому курсу. Перегляд медіаплану допоможе вам упорядкувати взаємодію між усіма частинами стратегії платної реклами, що рухаються, оскільки вони взаємодіють з іншими аспектами вашого маркетингу. Це також гарантує, що всі, хто бере участь у реалізації плану, будуть на одній сторінці протягом усього процесу, що підвищує ефективність.

Використовуйте ці поради, щоб покращити свій власний процес медіапланування. Дізнайтеся про те, як Major Tom може допомогти вам збільшити ROAS вашої наступної ініціативи медіазакупівель.

Коллектив сайта

Коллектив сайта

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...
Ще немає свого сайту?
Створіть свій інтернет сайт з нами.

  Схожі статті

  Коли звичайний користувач стає лідом?

  Під лідом мається на увазі той самий користувач, який опинився на сайті компанії або сторінці в соціальних мережах через рекламне
  Читати далі…

  Які основні відмінності між контекстною рекламою і таргетом?

  Таргет, або таргетована реклама, розробляється з фокусом на певну цільову групу, або таргет-групу. Щоб підвищити ефективність впливу на кінцевого споживача,
  Читати далі…

  Найчастіші запитання з контекстної реклами

  Контекстною рекламою називається специфічна реклама в інтернеті, яка показується користувачам у пошуці відповідно їх вподобанням та певній тематиці. Відповідно про
  Читати далі…

  9 функцій, що покращують користувальницький досвід (UX) в електронній комерції

  Не секрет, що досвід користувача інтернет-магазину є найважливішим фактором, який покупці використовують для визначення того, чи варто довіряти сайту. Після
  Читати далі…

  Як встановлювати конкурентоспроможні ціни на товари для електронної комерції (без шкоди для прибутку)

  Cьогодні кількість сайтів електронної комерції, що діють у всьому світі, оцінюється в 12-24 мільйони. Очевидно, що конкуренція дуже висока, коли
  Читати далі…

  3 переваги органічних соціальних медіа для підприємств електронної комерції

  Органічні соціальні медіа – це неоплачувана діяльність підприємств на вибраних ними платформах соціальних медіа, яка може включати історії, відео, блоги,
  Читати далі…

   Заповніть заявку і ми Вам зателефонуємо!


   ОБЕРІТЬ ЧАС ДЛЯ ДЗВІНКА:

   ДО


   Відправляючи форму, Ви погоджуєтесь з умовами зберігання персональних даних.

   ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ І НАШ МЕНЕДЖЕР ЗВ'ЯЖЕТЬСЯ З ВАМИ