Дослідники розробили поліпшений спінтронний імовірнісний комп’ютер

Главная » Маркетинг, Статті » Дослідники розробили поліпшений спінтронний імовірнісний комп’ютер

Дослідники з Університету Тохоку, Університету Мессіни та Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі (UCSB) розробили поліпшену версію ймовірнісного комп’ютера (p-комп’ютера) зі стохастичними спінтронними пристроями, що підходить для розв’язання складних обчислювальних завдань, як-от комбінаторна оптимізація та машинне навчання.

Закон Мура передбачає, що комп’ютери стають швидшими кожні два роки через еволюцію напівпровідникових чипів. Хоча історично так і відбувалося, подальша еволюція починає запізнюватися. Революція в машинному навчанні та штучному інтелекті означає, що потрібні набагато вищі обчислювальні можливості. Квантові обчислення є одним зі способів розв’язання цих завдань, однак на шляху практичної реалізації масштабованих квантових комп’ютерів, що масштабуються, залишаються значні перешкоди.

Принцип роботи спінтронного імовірнісного комп'ютера

У p-комп’ютері використовуються природні стохастичні будівельні блоки, звані ймовірнісними бітами (p-біти). На відміну від бітів у традиційних комп’ютерах, p-біти осцилюють між станами. Р-комп’ютер може працювати при кімнатній температурі і виступає в якості комп’ютера, специфічного для різних галузей застосування в машинному навчанні та штучному інтелекті. Подібно до того, як квантові комп’ютери намагаються розв’язати від початку квантові проблеми у квантовій хімії, р-комп’ютери намагаються розв’язати ймовірнісні алгоритми, які широко використовуються для розв’язання складних обчислювальних задач у комбінаторній оптимізації та вибірці.

Нещодавно дослідники з Університету Тохоку, Університету Пердью та UCSB показали, що р-біти можуть бути ефективно реалізовані за допомогою відповідним чином модифікованих спінтронних пристроїв, званих стохастичними магнітними тунельними переходами (sMTJ). До сих пір p-біти на основі sMTJ були реалізовані в невеликих масштабах, і були продемонстровані тільки пробні версії спінтронних p-комп’ютерів для комбінаторної оптимізації та машинного навчання.

Дослідницька група представила два важливих досягнення на 68-й Міжнародній зустрічі з електронних пристроїв (IEDM) 6 грудня 2022 року.

По-перше, вони показали, як p-біти на основі sMTJ можуть бути об’єднані зі звичайними та програмованими напівпровідниковими чипами, а саме з польовими програмованими решітками (FPGA). Комбінація “SMTJ + FPGA” дає змогу реалізувати набагато більші мережі p-бітів в апаратних засобах, виходячи за рамки попередніх маломасштабних демонстрацій.

По-друге, на гетерогенних p-комп’ютерах “sMTJ + FPGA” було проведено імовірнісну емуляцію квантового алгоритму, що моделюється квантовим відпалом (SQA), із систематичними оцінками для складних комбінаторних задач оптимізації.

Дослідники також порівняли продуктивність p-комп’ютерів на базі sMTJ з продуктивністю класичного обчислювального обладнання, такого як графічні процесори (GPU) і блоки тензорної обробки (TPU). Вони показали, що p-комп’ютери, які використовують високопродуктивний sMTJ, раніше продемонстрований командою з Університету Тохоку, можуть досягти значного поліпшення пропускної спроможності та енергоспоживання порівняно з традиційними технологіями.

“Наразі p-комп’ютер “s-MTJ + FPGA” є прототипом із дискретними компонентами”, – сказав професор Шунсуке Фукамі, який входив до складу дослідницької групи. “У майбутньому можливе створення інтегрованих p-комп’ютерів, що використовують сумісні з напівпровідниковим процесом технології магніторезистивної пам’яті з довільним доступом (MRAM), але це потребуватиме спільного підходу до проєктування із залученням експертів у галузі матеріалів, фізики, проєктування схем і алгоритмів”.

 
Коллектив сайта

Коллектив сайта

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...
Ще немає свого сайту?
Створіть свій інтернет сайт з нами.

  Схожі статті

  Вчені поліпшили функцію сортування в Python

  Науковці-комп’ютерники Ліверпульського університету вирішили давню алгоритмічну головоломку для прискорення роботи одного з основних будівельних блоків Python, найпопулярнішої мови програмування та
  Читати далі…

  Нова акумуляторна технологія здатна значно знизити витрати на зберігання енергії

  Міжнародна група дослідників сподівається, що нова дешева батарея, яка вчетверо перевершує за енергоємністю літій-іонні батареї і набагато дешевша у виробництві,
  Читати далі…

  Новий інструмент програмування перетворює ескізи на код

  Дослідники Корнельського університету створили інтерфейс, який дозволяє користувачам писати від руки та робити нариси в комп’ютерному коді – виклик традиційному
  Читати далі…

  Передовий чип, що формує майбутнє надшвидкісних технологій

  Дослідники під керівництвом Університету Монаша, RMIT та Університету Аделаїди розробили точний метод управління оптичними схемами на фотонних інтегральних схемах розміром
  Читати далі…

  OpenAI анонсує Point-E, систему машинного навчання, яка швидко створює 3D-зображення з тексту

  Група дослідників з OpenAI, розташованої в Сан-Франциско, оголосила про розробку системи машинного навчання, яка може створювати тривимірні зображення з тексту
  Читати далі…

  DfAI: відсутня частина розробки штучного інтелекту

  З огляду на те, як швидко інженерне проєктування і виробництво розвиваються разом з обчислювальними розробками, вас може здивувати той факт,
  Читати далі…

   Заповніть заявку і ми Вам зателефонуємо!


   ОБЕРІТЬ ЧАС ДЛЯ ДЗВІНКА:

   ДО


   Відправляючи форму, Ви погоджуєтесь з умовами зберігання персональних даних.

   ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ І НАШ МЕНЕДЖЕР ЗВ'ЯЖЕТЬСЯ З ВАМИ